Jump to content

Obecnie trwa remont. Proszę uważać na głowy i patrzeć pod nogi.

Sign in to follow this  
Drake84pl

Żegnaj Firefall

Recommended Posts

Drake84pl    871

Nadeszła ta smutna chwila, z dniem dzisiejszym Firefall oficjalnie zakończyło swój żywot. Red 5 poinformowało o tym na stronie swojej firmy za pomocą krótkiej informacji którą możecie przeczytać w rozwinięciu tego newsa.

"Z ciężkimi sercami i przykrością musimy was poinformować iż po wielu naradach i analizach, studio Red 5 postanowiło zawiesić działanie Firefalla z dniem 7 lipca 2017 roku. Dziękujemy wam że byliście ważną częścią Firefalla oraz za waszą lojalność i oddanie wobec społeczności online.

Wasze starania i lojalność nie pójdą jednak w zapomnienie. Firefall tworzy obecnie mobilną wersję gry i wszyscy fundatorzy oraz gracze zostaną w niej sowicie wynagrodzeni. Możecie być pewni że dostarczymy wam więcej informacji na ten temat gdy tylko będziemy je mieli.

Dziękujemy za wasze wsparcie i entuzjazm przez te wszystkie lata, zobaczymy się na kolejnej bitwie."

źródło: http://www.red5studi...e-announcement/

Koniec wisiał nad Firefallem już od jakiegoś czasu, w szczególności od momentu gdy ponad rok temu zwolnione zostało całe studio w Kalifornii które w 99% opiekowało się grą. O tamtego czasu nie było niestety żadnej oficjalnej informacji od The9 (inwestorów z chin którzy mieli większość akcji Red 5) o dalszych losach gry. I tak Firefall bez jakichkolwiek aktualizacji i z minimalnym personelem który podtrzymywał jedynie serwery, wisiał w próżni, ni to żył ni to umarł, taki swego rodzaju Kot Schrödingera, aż do dzisiaj kiedy przyszło nam się z nim pożegnać.

My, administracja Firefall.pl dziękujemy serdecznie wam polskiej (i nie tylko) społeczność Fierafalla za te wiele wspólnie spędzonych lat pełnych przygód, zabawy i śmiechów, za wsparcie i za to że byliście z nami a w szczególności dziękujemy za waszą przyjaźń, to dzięki wam ten portal stał się czymś więcej niż tylko zwykłą stroną o grze. Mamy nadzieję że jeszcze nie raz spotkamy się w wirtualnej rzeczywistości a póki co, jeszcze tu jesteśmy (przynajmniej do póki nie wygaśnie opłata za portal) więc jeżeli chcecie pogadać, powspominać lub poradzić komuś jakąś grę na otarcie smutków po wyłączeniu Firefalla to zapraszamy na forum lub shoutboxa.

A jeżeli chcecie pozostać z nami w kontakcie gdy Firefall.pl też z czasem odejdzie w zapomnienie to zapraszamy na naszego Discorda i do grupy Steam.

Dołączona grafika

P.S.

Mark Kern jeden z współzałożycieli studia Red 5 i były dyrektor generalny postanowił stworzyć "duchowego spadkobiercę" Firefalla, tytuł o nazwie Em-8BR (czyt. Ember), udało mu się już uzbierać sporą sumę na produkcję dema które posłuży do promowania kampanii Kickstartera na rzecz ufundowania produkcji gry, więc jeżeli jesteście zainteresowani to zapraszamy na https://em8er.com/

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć wpis

• Sad 1

Lenart    86

No fajno było.

Gdybyście robili coś ciekawego w innych grach, dajcie znać, chętnie pograł bym z Wami w jakieś głupie gry pokroju Castle Crashers ;)

Szkoda, ale może i lepiej. Gra zbyt długo tkwiła w agonalnym stanie, a tak przynajmniej dadzą jej odejść w spokoju. 

Żal jednak pozostanie. Gdzie indziej znajdę teraz mix MMO i FPS? Najbliżej to może Destiny 2 jak wyjdzie za parę miesięcy :p

w4rh3ad    178

Cóż, wszyscy wiedzieliśmy że w końcu nadejdzie ten dzień i mimo ponad rocznej agonii wciąż szkoda.

Pozostaje czekać na Destiny do października, a później na Anthem.

Edited by w4rh3ad

Lenart    86

Panowie, to kto z was czeka na Destiny 2? Może by się trochę koło tego pokręcić? 

Aktualnie mam ze 2 osoby które bireą to na PC.

Mi się jedynka podobała, ale z braku ludzi do rajdów grałem tylko sporadycznie ;)

w4rh3ad    178

@@Lenart ja jak najbardziej czekam na Destiny, tak samo @Vega, dołączy do nas jeszcze @mroniu, on zresztą już kupił.

Podejrzewam że całkiem sporo osób z FF spotkamy w Destiny.

Drake84pl    871

Destiny 2 jakoś mnie nie kręci, podoba mi się świat, design postaci i rozgrywka ale ogółem jest jakieś takie meh, brakuje mu tego czegoś. Bardziej już przemawia do mnie Anthem, ale do jego premiery jeszcze trochę, a póki co czekam na Fortnite, wchodzi w płatny early access 25 lipca a kiedyś w 2018 przejdzie na model F2P i tak się teraz zastanawiam czy kupić najtańszą paczkę (która swoje kosztuje bo aż 170 zł) i zacząć grać za dwa tygodnie czy czekać aż będzie F2P, może być na początku 2018, w środku albo nawet pod koniec, a przyznam szczerze że trochę jaram się tą gierką więc mam dylemat :D

@@Bursztynek też chętnie w to pogram jak wyjdzie.

Terher    55

Myślę że wyjadacze Firefalla to mnie pamiętają, cóż to mój pierwszy post od 2,5 roku.

Właśnie to z Discorda Em8era dowiedziałem się o zamknięciu serwerów Firefalla. Ciekawym zabiegiem Kerna było to że Ci który wspierali (Fouders Pack) Firefalla mogli migrować(póki forum Firefalla działa dalej to można zrobić) na Emb8r, zbiórka ostatnio nabrała tempa, choć dalej nie jestem przekonany do tego pomysłu gry, śledzę trochę i zauważyłem że duża społeczność wywodząca się z Firefalla jest bardzo aktywna na Discordzie Em8er.

No cóż zobaczymy czy z tego pomysłu Kerna coś wyjdzie. Pamiętam jak się cieszyłem kiedy, opuścił Red 5 (wywalili go z CEO), poprzez ciągle zmiany w mechanice Firefall stał w miejscu z contentem, ale to co z grą uczynili potem to niestety, wolałem wrócić to tego stanu co był za czasów Kerna i dalej "testować" mechaniki tego MMOFPSa które zmieniały się o 180 stopni w latach 2012-2014 (kilka pomysłów było naprawdę ciekawych), aż wkońcu dostaliśmy typową mechanikę rozwoju stosowaną w MMORPGach i po patchu bodajże v1.3 coraz mniej śledziłem Firefalla.

No niestety historia z Firefallem dobiegła końca, nawet nie sprawdziłem wersji 1.7 gry, ale przypuszczam że dobra nie była, bo zapewne życie Firefalla by inaczej teraz wyglądało, lecz zostało jednorocznymi zwłokami, i teraz dopiero firma zakopuje je.

• Upvote 1

Lenart    86

Nie w sumie nic, tylko Firefall :D

Mroziu65    0

Farewell FF, dla mnie gra skończyła się w dniu zamknięcia serwerów w EU i sądzę, że los FF był przesądzony w chwili przejęcia R5 przez The9, gdyż IMO było, to zwykłe pranie szmalu przez Chińczyków, bo nie uwierzę, że firma tekstylna chciała na serio inwestować w grę MMO.

BarryC    16

Lol, jaka znowu firma tekstylna? The9 jest (był?) potentatem na chińskim rynku MMO, między innymi byli operatorem WoW na Chiny. https://en.wikipedia.org/wiki/The9

W Firefall wpakowali grube miliony dolarów. Utrzymywanie gry on-line przez ostatni rok rzeczywiście jest podejrzane, ale kto bogatemu zabroni dysponować swoją własnością w sposób jaki mu się podoba? :)

Edited by BarryC

Sign in to follow this